Régi klasszikusok 3. rész | Brock Lesnar vs. John Cena – Extreme Rules 2012

Folytatjuk sorozatunkat amiben az elmúlt 10-15 év általunk vélt legjobb meccseire tekintünk vissza, és ide-oda ugrálunk ezáltal az időben. A harmadik részben egy Brock Lesnar vs. John Cena Extreme Rules meccsre tekintünk vissza 2012-ből, jó szórakozást hozzá.

Április 2-án a RAW-on, John Cena azzal kezdte, hogy kitért a The Rock től elszenvedett vereségre a WrestleMania 28 on, amelyet egy egyszer életre szóló mérkőzésnek és Cena karrierjének legfontosabb meccsének nevezte. Cena megkérte  Rockot, hogy jöjjön ki, hogy Cena gratulálhasson neki. Ehelyett Brock Lesnar érkezett, 2004 óta az első WWE megjelenése volt ez. Lesnar a kezét nyújtotta Cena-nak, amit John el is fogadott azonban ezt kihasználva Lesnar adott neki egy F5-ot. A következő héten, John Laurinaitis az akkori “vezérigazgató” arra kérte Lesnar-t, hogy írjon alá egy szerződést, hogy a “WWE új arca” legyen. Laurinaitis azt is kitalálta, hogy Lesnar küzdjön meg Cena-val az Extreme Rules gálán Április 16-án amire sor is került…

A gála fő meccse lett a John Cena vs. Brock Lesnar természetesen extreme rules szabályok szerint. Ez volt Lesnar első mérkőzése a WWE-ben 2004 óta. Amint elkezdődött a meccs Lesnar máris a földre vitte Cena-t, és elég kemény könyökösöket is kiosztott neki amitől Cena feje elégé felszakad és vérzett is. A meccset kétszer kellett szüneteltetni, míg egy orvos el látta Cena sérüléseit. A mérkőzés újraindítása után Lesnar továbbra is brutálisan sorozta Cena-t, oda bilincselte a ring oszlophoz azzal a fém lánccal ami Cena nyakán volt a bevonulása során, és az acél lépcsővel ment neki a védekezni képtelen Cena-nak. Végig Brock dominált gyakorlatilag Cena-nak szinte momentuma sem volt. Brock brutálisabb volt mint valaha Cena pedig egyszerűen képtelen volt felvenni a meccs ritmusát, azonban eljött az a pont a mérkőzés amikor Cena “begurult”. Megpróbált kiosztani a fenevadnak egy AA-t de Lesnar egy F5-el kontrázott amit Cena “túlélt” mivel a F5 közben Cena fejbe rúgta a bírót és mire az új spori érkezett addigra össze tudta annyira szedni magát, hogy kitudjon kettőnél rúgni.

Amíg John a ringben próbálta összeszedni magát Lesnar ismét elővette a már használt fém láncot és az öklére tekerte azonban inkább úgy döntött, hogy nem használja és ledobta azt. Inkább behozott a ringbe egy acél lépcsőt és rá fektette Cena-t és befogta a kimura fogásba ami után nagy nehézségek árán Cena tudott fordítani és oda vágta a lépcsőre Brock-ot. Ezek után Cena a ringen kívülre keveredett és a földön fekve a kezére tekerte a láncot, Cena fellát a ring szélére Lesnar készült egy újabb “sprint ütésre” azonban Cena kiosztott egy nagy jobbost neki a láncos kezével. Ettől Lesnar természetesen kiterül ezt kihasználva érkezett is az AA a lépcsőre és ezzel Cena nyerni tudott.

Ennyi lett volna a harmadik rész reméljük tetszett, hamarosan jövünk egy újabb “klasszikus” meccsel.